Aktualności

Zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania Wiśniowa/ Hallera/ Powst. Śląskich

Szanowni Pasażerowie,

W nawiązaniu do zgłoszenia firmy PRO TRA BUILDING z dnia 24.11.2022 r.  dotyczącego poprawy stanu technicznego nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich z al. Hallera i al. Wiśniową w dniach 25 - 27.11.2022 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w tym miejscy.

W związku z powyższym od ok. 21:30 dziś (piątek) do końca dnia w niedzielę zmieni się trasa przejazdu autousów linii 862 i N62. W w/w okresie autobusy tych linii pojadą w następujący sposób - w kierunku:

  • SOLNA - od przystanku "Sanocka" ulicami Ślężną, Kamienną, Powstańców Śląskich do przystanku "Hallera" z pominięciem przystanku "Ślężna/ Wiśniowa" (słupek: 11362);

  • DWORZEC PKP (Sucha) - od przystanku "Orla" ulicami Powstańców Śląskich, Kamienną, Ślężną,  z pominięciem przystanku "Ślężna/ Wiśniowa" (słupek: 11374). Od przystanku "Uniwersytet Ekonomiczny" swoją stałą trasą.

W kierunku do Dworca PKP (Sucha) w rejonie Hallera pasażerowie będą wysadzani na przystanku "Hallera" na ul. Powstańców Śląskich, za skrzyż. z ul. Hallera.

Korekta rozkładu jazdy linii 852 i 852A

Szanowni Pasażerowie,

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i wnioskom informujemy, iż z dniem 2 listopada 2022r. wybrane kursy linii 852 i 852A będą obsługiwały dodatkowy przystanek zlokalizowany na terenie parkingu LG Energy Solution I w Biskupicach Podgórnych.

W związku z powyższym od wyjazdów porannych w tym dniu korekcie ulega rozkład jazdy linii 852 i 852A.
Mamy nadzieję, iż korekta godzin odjazdów pozwoli wyeliminować pojawiające się w szczycie komunikacyjnym opóźnienia w realizacji przewozów.

Aktualne rozkłady jazdy dostępne są w sekcji "rozkład jazdy"

Jednczocześnie informujemy o uruchomieniu dodatkowych przystanków "Jesionowa" zlokalizowanych pomiędzy rondem w Magnicach i Chrzanowem.

pobierz nowe_przystanki.jpg nowe_przystanki.jpg

Płatność za bilet

Szanowni Pasażerowie

W związku z pojawiającymi się problemami dotyczącymi sposobu pobierania opłaty za przejazd autobusami gminnymi, prosimy aby przy zakupie biletu poinformować kierującego o sposobie płatności (gotówka lub karta płatnicza).
Przyspieszy to w sposób znaczący obsługę pasażerską i pozwoli uniknąć ew. nieporozumień.

W imieniu naszych kierowców - dziękujemy!

Zapłać za przejazd kartą płatniczą!

Szanowni Pasażerowie,


Informujemy, iż w autobusach gminnych obsługujących linie 812, 852, 862, 872, 882, 892 i N62 możliwa jest już bezgotówkowa obsługa płatności za przejazd.

Opłata za przejazd może być wnoszona również bezgotówkowo, przy wykorzystaniu kart płatniczych lub zbliżeniowo za pomocą telefonu komórkowego.

Pełna integracja terminala płatniczego z bileterką fiskalną ogranicza do minimum obsługę urządzeń przez kierowcę, gdyż wszystkie czynności związane ze sprzedażą biletu wykonywane są wyłącznie na kasie.
A to oznacza, że kierowca traci mniej czasu, a pasażer szybko, bezpiecznie i co najważniejsze bezgotówkowo wnosi należną opłatę za przejazd.
Pozwoli to uniknąć kolejek a w dobie panującej pandemii ogranicza do minimum kontakt z gotówką, tym samym zapewniając komfort i bezpieczeństwo pasażerom.

Jeśli więc nie masz odliczonej gotówki, w celu przyspieszenia transakcji użyj tej formy płatności.

Dziękujemy!

Formularz poczty

komunikacja@marcopolo.pl