Zobacz podgląd on-line

Aktualności

Przystanki tymczasowe "Kochanowskiego"

Szanowni Pasażerowie,

W związku z rozpoczęciem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego przy Moście Szczytnickim, od wyjazdów porannych w dniu 6 listopada 2022r. planowane jest wprowadzenie zmiany w organizacji  komunikacji zbiorowej.

W związku z powyższym autobusy linii 911 i 921 jadące w obu kierunkach, będą omijać dotychczasowe przystanki "Kochanowskiego" i zatrzymywać się będą na tymczasowych przystankach zlokalizowanych na al. Kochanowskiego za skrzyż. z al. Różyckiego.

Jak uchodźcy z Ukrainy mogą podróżować komunikacją miejską i międzygminną? Zmiany od 1 lipca.

Szanowni Pasażerowie,

Informujemy, iż jeszcze tylko do 30 czerwca 2022r. obywatele Ukrainy będący uchodźcami wojennymi będą mogli korzystać z nieodpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Od 1 lipca 2022r. uprawnienia do ulg oraz do bezpłatnych przewozów będą weryfikowane w oparciu o obowiązującą taryfę opłat.

Bezpłatne przejazdy zachowają m.in.:

 • dzieci do ukończenia 7 roku życia;
 • osoby które ukończyły 65 lat (na podstawie dokumentu potwierdzającego wiek);
 • uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, ponadgimnazjalnych - nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia - na podstawie polskiej legitymacji szkolnej.
Uczniowie kontynuujący naukę zdalną w szkołach działających w ramach ukraińskiego systemu oświaty, będą posiadali uprawnienia do biletów ulgowych - nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia.


---------------------------------------------

Тільки до 30 червня 2022 року. громадяни України, які є біженцями від війни, зможуть безкоштовно проїздити громадським транспортом.
З 1 липня 2022 року
право на знижки та безкоштовний транспорт буде перевірено на основі діючого тарифу.

Безкоштовний проїзд буде збережено, серед іншого:

 • діти до 7 років; 
 • особи старше 65 років (на підставі документа, що підтверджує вік);
 • учням початкових, середніх та післягімназійних шкіл - не довше ніж до 21 року - на підставі польського, шкільного квитка.

Учні, які продовжують дистанційну освіту в школах української системи освіти, матимуть право на пільгові квитки, але не довше, ніж їм виповниться 24 роки.

Bądź uczciwy, kupuj bilet!

Szanowni Pasażerowie

Wspólnie z Gminami Kąty Wrocławskie, Czernica, Kobierzyce, Żórawina, Siechnice, Miękinia, Wisznia Mała i Długołęka zachęcamy naszych pasażerów do zwrócenia uwagi na kwestię zakupu biletów w komunikacji międzygminnej.

 Ważne jest, aby pamiętać o kilku kluczowych elementach:

 • Każdy sprzedany bilet to dowód na to, że linia autobusowa jest potrzebna.
  Kupując bilet, przyczyniasz się do utrzymania linii, z której korzystasz.

 • Część przychodów ze sprzedaży biletów pomaga w sfinansowaniu zakupu komfortowych autobusów oraz tworzeniu nowych linii w Twojej okolicy.
  To nasza wspólna korzyść - bycie uczciwym się opłaca.

 • Dla pasażera bilet to dowód zawarcia umowy z przewoźnikiem. Jest też konieczny do okazania podczas kontroli. To także podstawa do ewentualnej reklamacji czy uzyskania odszkodowania w razie wypadku.

 • Za brak biletu zapłacisz karę w wysokości nawet 280 zł.
  Kierowca, który nie pobrał właściwej opłaty i nie wydał biletu, zapłaci karę w wysokości 1000 zł.

Zależy nam na rozwoju wspólnej komunikacji i na zadowoleniu naszych pasażerów.

Zapłać za przejazd kartą płatniczą!

Szanowni Pasażerowie,

Informujemy, iż w naszych autobusach przegubowych obsługujących linie 904, 911, 914, 921 oraz 924 zainstalowane zostały terminale płatnicze. Opłata za przejazd może być więc wnoszona również bezgotówkowo, przy wykorzystaniu kart płatniczych lub zbliżeniowo za pomocą telefonu komórkowego.

Jeśli więc nie masz odliczonej gotówki, w celu przyspieszenia transakcji użyj tej formy płatności.

Dziękujemy!

Formularz kontaktowy

dlugoleka@marcopolo.pl